Detaljer
Oversigt
- Registreringsdato 2025
- Gearkasse Automat
- Brændstof El
- Km 2.500 Km
- Døre 5
Specifikationer
| Mærke | Ford |
|---|---|
| Model | Capri |
| Variant | Premium Extended Range |
| Kilometer | 2.500 Km |
| Registreringsdato | 01-05-2025 |
| Gearkasse | Automat |
| Motoreffekt | 286 HK |
| Modeltype | CUV Aut. |
| Farve | Hvid |
| Døre | 5 |
| Interiør | Kunst læder Mørk flerfarvet |
| Brændstof | El |
| Totalvægt | 2685 kg |
| Længde | 463 cm |
| Bredde | 187 cm |
| Højde | 163 cm |
| Biltype | Personvogn |
| Reference | 5ef5bbec-a444-4b43-ac5a-76ee54feb9fe |
| Grøn ejerafgift | Grøn ejerafgift 920 kr |
| Max. hastighed km/t | 180 |
| Lasteevne | 587 |
Udstyr
| ThreeSixtyCamera |
| PowerWindows4 |
| AdaptiveCruiseControl |
| AlloyRims |
| AndroidAuto |
| AppleCarplay |
| AutomaticEmergencyBrake |
| AutomaticGear |
| AutomaticLight |
| ReverseCamera |
| BlindSpotDetection |
| DABRadio |
| DigitalCockpit |
| TirePressureSystem |
| CabinHeater |
| ElectricTrunk |
| ElectricFoldableSideMirrorsHeated |
| AutomaticHighBeam |
| FullLEDHeadlights |
| HeadupDisplay |
| HeightAdjustableFrontSeat |
| Isofix |
| DualZoneClimateControl |
| ImitationLeather |
| TripComputer |
| BluetoothAudioStreaming |
| Navigation |
| ParkingSensorBack |
| ParkingSensorFront |
| TrafficSignRecognition |
| SplitBackSeat |
| SeatHeater |
| TaintedWindows |
| FatigueDetection |
| WirelessCellphoneCharging |
| HeatedSteeringWheel |
| LaneAssist |
| ABSBrakes |
Beskrivelse
Ford Capri Premium RWD UR
WLTP-Rækkevidde: 598 km
Tilvalgt udstyr fra fabrikken:
- Førerassistancepakke
- B&O Premium audio
Vi tilbyder finasiering med fast / variabel rente samt med og uden udbetaling. Få også 20 % rabat på forsikring det første år, eller en måneds gratis forsikring via IF.
Udstyrsliste: kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, kunstlæderindtræk, el indst. førersæde m. memory, højdejust. forsæder, splitbagsæde, ambiente belysning, massage i førersæde, 20" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, fuld led forlygter, matrix led forlygter, led baglygter, mørktonede ruder i bag, automatgear, varme i rat, 2 zone klima, elektrisk kabinevarmer, nøglefri adgang, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, adaptiv fartpilot med kø-assistent, sædevarme, udv. temp. måler, 4x el-ruder, el betjent bagklap, fod betjent bagklap, trådløs mobilopladning, headup display, automatisk forvarmning af batteri, manuel forvarmning af batteri, app integration, dab radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, navigation, regnsensor, bakkamera, 360° kamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, førerovervågning med advarsel, skiltegenkendelse, intelligent hastighedsassistent, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, automatisk nødbremsesystem, stemmebetjening, automatisk nødassistent, auto hold, antispin - RING FOR BESIGTIGELSE PÅ 98820222
Ford Capri Premium Extended Range
Pris 319.700 Kr
Inkl. leveringsomkostning