Detaljer
Oversigt
- Registreringsdato 2020
- Gearkasse Automat
- Brændstof Benzin
- Km 89.500 Km
- Cc 2500Cc
- Døre 5
Specifikationer
| Mærke | Ford |
|---|---|
| Model | Kuga |
| Variant | PHEV ST-Line X CVT |
| Kilometer | 89.500 Km |
| Registreringsdato | 03-04-2020 |
| Gearkasse | Automat |
| Motor størrelse | 2500 Cc |
| Motoreffekt | 224 HK |
| Modeltype | CUV Aut. |
| Gear | 1 |
| Døre | 5 |
| Interiør | Stof Mørk flerfarvet |
| Cylindre | 4 |
| Brændstof | Benzin |
| Gennemsnit brændstofforbrug l/100 km | 2,67 |
| Brændstofforbrug km/l | 37.5 |
| Totalvægt | 2320 kg |
| Længde | 461 cm |
| Bredde | 188 cm |
| Højde | 166 cm |
| Biltype | Personvogn |
| Reference | 53df840e-f306-42ab-8b86-8f6e61b28839 |
| Grøn ejerafgift | Grøn ejerafgift 1140 kr |
| Max. hastighed km/t | 200 |
| Lasteevne | 569 |
Udstyr
| PowerWindows4 |
| AdaptiveCruiseControl |
| AlloyRims |
| AndroidAuto |
| AppleCarplay |
| AutomaticEmergencyBrake |
| AutomaticGear |
| AutomaticLight |
| ReverseCamera |
| BlindSpotDetection |
| DABRadio |
| DigitalCockpit |
| TirePressureSystem |
| CabinHeater |
| ElectricParkingBrake |
| ElectricTrunk |
| ElectricFoldableSideMirrors |
| AutomaticHighBeam |
| FullLEDHeadlights |
| HeightAdjustableFrontSeat |
| HeightAdjustableDriversSeat |
| Isofix |
| AutomaticClimateControl |
| DualZoneClimateControl |
| TripComputer |
| LEDDrivingLights |
| Navigation |
| ParkingSensorBack |
| ParkingSensorFront |
| TrafficSignRecognition |
| SplitBackSeat |
| SeatHeater |
| TaintedWindows |
| FatigueDetection |
| WirelessCellphoneCharging |
| FogLamps |
| LaneAssist |
| ABSBrakes |
Beskrivelse
Populær Ford Kuga ST-Line X Plug-in-hybrid nu på lager!
Farve: Diffused Silver
Bilen står på Helårsdæk
Tidligere undervognsbehandlet (SUVO)
Vi tilbyder finasiering med fast / variabel rente samt med og uden udbetaling. Få også 20 % rabat på forsikring det første år, eller en måneds gratis forsikring via IF.
Udstyrsliste: Adaptiv fartpilot, el betjent bagklap, blindvinkelsassistent, intelligent hastighedsassistent, skiltegenkendelse, fuld led forlygter, kørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, splitbagsæde, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, højdejust. førersæde, 18" alufælge, helårshjul, tågelygter, el-klapbare sidespejle, mørktonede ruder i bag, automatgear, udv. temp. måler, nøglefri tænding, nøglefri adgang, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, app integration, varme i forrude, elektrisk kabinevarmer, 2 zone klima, sædevarme, trådløs mobilopladning, navigation, android auto, apple carplay, dab radio, håndfrit til mobil, træthedsregistrering, auto hold, regnsensor, parkeringssensor (for/bag), automatisk lys, automatisk nødbremsesystem, vognbaneassistent, antispin, fjernlysassistent, isofix, dæktryksmåler, bakkamera
Ford Kuga PHEV ST-Line X CVT
Pris 169.900 Kr
Inkl. leveringsomkostning