Detaljer
Oversigt
- Registreringsdato 2023
- Gearkasse Automat
- Brændstof Benzin
- Km 57.000 Km
- Cc 2495Cc
- Døre 5
Specifikationer
| Mærke | Ford |
|---|---|
| Model | Kuga |
| Variant | PHEV ST-Line X CVT |
| Kilometer | 57.000 Km |
| Registreringsdato | 22-12-2023 |
| Gearkasse | Automat |
| Motor størrelse | 2495 Cc |
| Motoreffekt | 224 HK |
| Modeltype | CUV Aut. |
| Farve | Sort |
| Gear | 1 |
| Døre | 5 |
| Cylindre | 4 |
| Brændstof | Benzin |
| Gennemsnit brændstofforbrug l/100 km | 0,83 |
| Brændstofforbrug km/l | 46.5 |
| Totalvægt | 2320 kg |
| Længde | 461 cm |
| Bredde | 188 cm |
| Højde | 166 cm |
| Biltype | Personvogn |
| Reference | 80f97940-fbd5-4450-9e01-167cbe91a193 |
| Grøn ejerafgift | Grøn ejerafgift 920 kr |
| Max. hastighed km/t | 200 |
| Lasteevne | 569 |
Udstyr
| PowerWindows4 |
| AdaptiveCruiseControl |
| AlloyRims |
| AndroidAuto |
| AntiSpin |
| AppleCarplay |
| AutomaticEmergencyBrake |
| AutomaticParkingSystem |
| AutomaticGear |
| AutomaticLight |
| ReverseCamera |
| RearViewAutoDimming |
| BlindSpotDetection |
| DABRadio |
| DigitalCockpit |
| TirePressureSystem |
| ElectricFoldableSideMirrorsHeated |
| PoweredFrontSeats |
| RemoteCentralLocking |
| AutomaticHighBeam |
| FullLEDHeadlights |
| Isofix |
| DualZoneClimateControl |
| TripComputer |
| LightWasher |
| LeatherSteeringWheel |
| BluetoothAudioStreaming |
| Navigation |
| ParkingSensorBack |
| ParkingSensorFront |
| TrafficSignRecognition |
| SplitBackSeat |
| SportSeats |
| PartialLeatherSeats |
| SeatHeater |
| RoofRails |
| TaintedWindows |
| FatigueDetection |
| WirelessCellphoneCharging |
| FogLamps |
| LaneAssist |
| ABSBrakes |
Beskrivelse
FORD KUGA ST-LINE X 2024 - adaptiv fartpilot, læderrat, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, dellæderindtræk, kørecomputer, multifunktionsrat, sportssæder, el indst. førersæde, splitbagsæde, justerbar lændestøtte, alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, fuld led forlygter, tågelygter, tagræling, mørktonede ruder i bag, fjernb. centrallås, 2 zone klima, automatgear, nøglefri tænding, varme i forrude, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, udv. temp. måler, 4x el-ruder, fod betjent bagklap, trådløs mobilopladning, dab radio, håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, navigation, musikstreaming via bluetooth, automatisk parkeringssystem, bakkamera, regnsensor, dæktryksmåler, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, 7 airbags, automatisk lys, lygtevasker, intelligent hastighedsassistent, træthedsregistrering, blindvinkelsassistent, esp, automatisk nødbremsesystem, vognbaneassistent, stemmebetjening, automatisk nødassistent
Ford Kuga PHEV ST-Line X CVT
Pris 249.700 Kr
Inkl. leveringsomkostning