Gallery
Ford Kuga PHEV Titanium X CVT
Pris 174.900 Kr
Inkl. leveringsomkostning
Detaljer
Oversigt
- Registreringsdato 2021
- Gearkasse Automat
- Brændstof Benzin
- Km 78.500 Km
- Cc 2495Cc
- Døre 5
Specifikationer
| Mærke | Ford |
|---|---|
| Model | Kuga |
| Variant | PHEV Titanium X CVT |
| Kilometer | 78.500 Km |
| Registreringsdato | 10-08-2021 |
| Gearkasse | Automat |
| Motor størrelse | 2495 Cc |
| Motoreffekt | 224 HK |
| Modeltype | CUV Aut. |
| Farve | Perlemorshvid |
| Gear | 1 |
| Døre | 5 |
| Interiør | Stof Mørk flerfarvet |
| Cylindre | 4 |
| Brændstof | Benzin |
| Gennemsnit brændstofforbrug l/100 km | 2,68 |
| Brændstofforbrug km/l | 37.3 |
| Totalvægt | 2320 kg |
| Længde | 461 cm |
| Bredde | 188 cm |
| Højde | 166 cm |
| Biltype | Personvogn |
| Reference | e426828d-58f0-48c1-b004-f2926a85f12c |
| Grøn ejerafgift | Grøn ejerafgift 920 kr |
| Max. hastighed km/t | 200 |
| Lasteevne | 569 |
Udstyr
| PowerWindows4 |
| AdaptiveCruiseControl |
| AlloyRims |
| AndroidAuto |
| RemovableTowbar |
| AppleCarplay |
| AutomaticEmergencyBrake |
| AutomaticGear |
| AutomaticLight |
| ReverseCamera |
| BlindSpotDetection |
| DABRadio |
| TirePressureSystem |
| ElectricParkingBrake |
| ElectricTrunk |
| ElectricFoldableSideMirrors |
| PoweredFrontSeats |
| AutomaticHighBeam |
| FullLEDHeadlights |
| Isofix |
| AutomaticClimateControl |
| DualZoneClimateControl |
| TripComputer |
| LEDDrivingLights |
| BluetoothAudioStreaming |
| Navigation |
| ParkingSensorBack |
| ParkingSensorFront |
| TrafficSignRecognition |
| SplitBackSeat |
| FabricSeats |
| SeatHeater |
| TaintedWindows |
| FatigueDetection |
| WirelessCellphoneCharging |
| FogLamps |
| LaneAssist |
| ABSBrakes |
Beskrivelse
Veludstyret og velholdt Kuga PHEV
Aft. træk (1.500 kg)
White Platinium (perlemorshvid)
Udstyrsliste:, kørecomputer, multifunktionsrat, stofindtræk, el indst. førersæde, splitbagsæde, ambiente belysning, alufælge, el-klapbare sidespejle, tågelygter, led kørelys, fuld led forlygter, aftageligt træk, mørktonede ruder i bag, automatgear, 2 zone klima,, nøglefri adgang, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot,, varme i forrude, sædevarme, 4x el-ruder, el betjent bagklap, fod betjent bagklap, trådløs mobilopladning, elektrisk parkeringsbremse, app integration, dab radio, håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, navigation, musikstreaming via bluetooth, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (for/bag), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, træthedsregistrering, intelligent hastighedsassistent, isofix, fjernlysassistent, automatisk lys, blindvinkelsassistent, vognbaneassistent, stemmebetjening, automatisk nødbremsesystem, auto hold
Ford Kuga PHEV Titanium X CVT
Pris 174.900 Kr
Inkl. leveringsomkostning
Lignende biler
-
-
-
-
-
Ford Focus EcoBoost Active stc. aut.
2020 121.000 Km Benzin Automat179.700 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
Aktuelle kampagner
-
Udløber: 31-08-2026
Skarp pris på Mustang Mach-E® Premium RWD UR lagerbiler
-
Udløber: 31-08-2026
PERSONBILER
Lagerbiler til priser fra 249.990 kr.
-
Udløber: 31-08-2026
PERSONBILER
Puma Gen-E® - Lavere pris og længere rækkevidde
- Se tilbud fra Brdr. Hosbond A/S