Gallery
Ford Kuga PHEV ST-Line X CVT
Pris 167.900 Kr
Inkl. leveringsomkostning
Detaljer
Oversigt
- Registreringsdato 2020
- Gearkasse Automat
- Brændstof Benzin
- Km 91.000 Km
- Cc 2500Cc
- Døre 5
Specifikationer
| Mærke | Ford |
|---|---|
| Model | Kuga |
| Variant | PHEV ST-Line X CVT |
| Kilometer | 91.000 Km |
| Registreringsdato | 30-07-2020 |
| Gearkasse | Automat |
| Motor størrelse | 2500 Cc |
| Motoreffekt | 224 HK |
| Modeltype | CUV Aut. |
| Farve | Blåmetal |
| Gear | 1 |
| Døre | 5 |
| Interiør | Mørk flerfarvet |
| Cylindre | 4 |
| Brændstof | Benzin |
| Gennemsnit brændstofforbrug l/100 km | 2,67 |
| Brændstofforbrug km/l | 37.5 |
| Totalvægt | 2320 kg |
| Længde | 461 cm |
| Bredde | 188 cm |
| Højde | 166 cm |
| Biltype | Personvogn |
| Reference | 1380127c-9b4e-4082-946c-c958f0139686 |
| Grøn ejerafgift | Grøn ejerafgift 1140 kr |
| Max. hastighed km/t | 200 |
| Lasteevne | 569 |
Udstyr
| PowerWindows4 |
| AdaptiveCruiseControl |
| AlloyRims |
| AndroidAuto |
| RemovableTowbar |
| AppleCarplay |
| AutomaticGear |
| AutomaticLight |
| ReverseCamera |
| BlindSpotDetection |
| DABRadio |
| DigitalCockpit |
| TirePressureSystem |
| ElectricParkingBrake |
| ElectricFoldableSideMirrors |
| AutomaticHighBeam |
| FullLEDHeadlights |
| Isofix |
| AutomaticClimateControl |
| DualZoneClimateControl |
| TripComputer |
| LEDDrivingLights |
| BluetoothAudioStreaming |
| Navigation |
| ParkingSensorBack |
| ParkingSensorFront |
| TrafficSignRecognition |
| SplitBackSeat |
| SeatHeater |
| TaintedWindows |
| WirelessCellphoneCharging |
| LaneAssist |
| ABSBrakes |
Beskrivelse
Veludstyret Ford Kuga ST-Line X PHEV
Bilen er udstyret med 20" alufælge
Udstyrsliste, Digitalt cockpit, multifunktionsrat, splitbagsæde, ambiente belysning, mørk loftbeklædning, 20" alufælge, el-klapbare sidespejle, led kørelys, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, automatgear, fuldaut. klima, 2 zone klima, nøglefri adgang, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, varme i forrude, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, trådløs mobilopladning, elektrisk parkeringsbremse, app integration, dab radio, håndfrit til mobil, navigation, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, regnsensor, front- og bakkamera, parkeringssensor (for/bag) dæktryksmåler, skiltegenkendelse, intelligent hastighedsassistent, isofix, fjernlysassistent, automatisk lys, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, stemmebetjening, automatisk nødassistent, auto hold
Ford Kuga PHEV ST-Line X CVT
Pris 167.900 Kr
Inkl. leveringsomkostning
Lignende biler
-
-
Ford Fiesta EcoBoost mHEV Titanium
2023 19.500 Km Benzin Manuel174.700 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
-
-
-
Ford Focus EcoBoost Active stc. aut.
2020 121.000 Km Benzin Automat179.700 Kr
Inkl. leveringsomkostning
Aktuelle kampagner
-
Udløber: 31-08-2026
Skarp pris på Mustang Mach-E® Premium RWD UR lagerbiler
-
Udløber: 31-08-2026
PERSONBILER
Lagerbiler til priser fra 249.990 kr.
-
Udløber: 31-08-2026
PERSONBILER
Puma Gen-E® - Lavere pris og længere rækkevidde
- Se tilbud fra Brdr. Hosbond A/S