Gallery
Ford Kuga PHEV Titanium X CVT
Pris 184.900 Kr
Inkl. leveringsomkostning
Detaljer
Oversigt
- Registreringsdato 2022
- Gearkasse Automat
- Brændstof Benzin
- Km 72.000 Km
- Cc 2495Cc
- Døre 5
Specifikationer
| Mærke | Ford |
|---|---|
| Model | Kuga |
| Variant | PHEV Titanium X CVT |
| Kilometer | 72.000 Km |
| Registreringsdato | 02-06-2022 |
| Gearkasse | Automat |
| Motor størrelse | 2495 Cc |
| Motoreffekt | 224 HK |
| Modeltype | CUV Aut. |
| Farve | Koksmetal |
| Gear | 1 |
| Døre | 5 |
| Interiør | Stof Mørk flerfarvet |
| Cylindre | 4 |
| Brændstof | Benzin |
| Gennemsnit brændstofforbrug l/100 km | 2,17 |
| Brændstofforbrug km/l | 46.1 |
| Totalvægt | 2320 kg |
| Længde | 461 cm |
| Bredde | 188 cm |
| Højde | 166 cm |
| Biltype | Personvogn |
| Reference | 9a2d20dc-f2f0-4a4b-a255-13b28c0b4e4d |
| Grøn ejerafgift | Grøn ejerafgift 920 kr |
| Max. hastighed km/t | 200 |
| Lasteevne | 569 |
Udstyr
| PowerWindows4 |
| AdaptiveCruiseControl |
| AlloyRims |
| AndroidAuto |
| RemovableTowbar |
| AppleCarplay |
| AutomaticGear |
| AutomaticLight |
| ReverseCamera |
| BlindSpotDetection |
| DABRadio |
| DigitalCockpit |
| TirePressureSystem |
| ElectricParkingBrake |
| ElectricTrunk |
| ElectricFoldableSideMirrors |
| PoweredFrontSeats |
| AutomaticHighBeam |
| FullLEDHeadlights |
| HeightAdjustableFrontSeat |
| Isofix |
| AutomaticClimateControl |
| DualZoneClimateControl |
| TripComputer |
| LEDDrivingLights |
| BluetoothAudioStreaming |
| ParkingSensorBack |
| ParkingSensorFront |
| TrafficSignRecognition |
| SplitBackSeat |
| FabricSeats |
| SeatHeater |
| FogLamps |
| LaneAssist |
| ABSBrakes |
Beskrivelse
Velholdt Ford Kuga Titanium X PHEV med træk!
- Undervognsbehandlet
- Aftageligt træk
- Leveres nysynet
- Fuld serviceret
- Velholdt og velkørende
Brdr. Hosbond Hjørring - 98925833
Udstyrsliste: Kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, stofindtræk, el indst. førersæde, højdejust. forsæder, splitbagsæde, ambiente belysning, 17" alufælge, el-klapbare sidespejle, fuld led forlygter, led kørelys, tågelygter, aftageligt træk, fuldaut. klima, 2 zone klima, automatgear, nøglefri adgang, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, varme i forrude, sædevarme, udv. temp. måler, 4x el-ruder, el betjent bagklap, fod betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, app integration, dab radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, regnsensor, parkeringssensor (for/bag), front- og bakkamera, dæktryksmåler, skiltegenkendelse, intelligent hastighedsassistent, fjernlysassistent, isofix, automatisk lys, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, auto hold
Ford Kuga PHEV Titanium X CVT
Pris 184.900 Kr
Inkl. leveringsomkostning
Lignende biler
-
-
-
-
Ford Focus EcoBoost Active stc. aut.
2020 121.000 Km Benzin Automat179.700 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
-
Aktuelle kampagner
-
Udløber: 31-08-2026
Skarp pris på Mustang Mach-E® Premium RWD UR lagerbiler
-
Udløber: 31-08-2026
PERSONBILER
Lagerbiler til priser fra 249.990 kr.
-
Udløber: 31-08-2026
PERSONBILER
Puma Gen-E® - Lavere pris og længere rækkevidde
- Se tilbud fra Brdr. Hosbond A/S